Montavimas ir priežiūra

Montavimas

Nuotekų valymo įrenginių montavimas papunkčiui

nuotekų valymo įrenginiai

Valymo įrenginių montavimas – vieta turi būti paruošta taip, kad išvalytas vanduo galėtų savaime nutekėti, o įrenginio apžiūros dangtis turi būti prieinamas nesudėtingam nuolatiniam patikrinimui. Jeigu gruntas yra sausas, palankus montavimui, tuomet inkaravimas nereikalingas, tačiau jeigu sklypas turi aukšta gruntinį vandenį, tuomet inkaravimas būtinas, “viren” meistrai naudoja gelžbetoninius žiedus įrenginio konstrukcijai įtvirtinti.

Vamzdynų nuotakos yra tiesiamos ant natūralaus, neišjudinto grunto. Ištekėjimo iš namo vamzdžio ilgis turi būti ne ilgesnis nei 15m, kai vamzdžio skresmuo didesnis nei 110mm. Prireikus daryti ilgesnį išvadą, jame įrengiamas apžiūros šulinėlis. Pastatytas į padėtį įrenginys užpildomas vandeniu, o tarpas tarp duobės ir įrenginio užpilamas nestambaus žvyro sluoksniais. Pilnai sumontavus valymo įrenginį ir atsižvelgus į montavimo vietos ypatumus, parenkamas išvalyto vandens nutekėjimo sprendimas, kurių yra trys:

  1. Vandens nukreipimas į vandens telkinį, melioracijos ar sklypo griovius, esančius šalia sklypo. Tai pats paprasčiausias, tačiau ne visuomet techniškai įmanomas būdas;
  2. Infiltracija į gruntą. Jeigu gruntas yra pralaidus, sumontavus rentinius išvalytas vanduo nukreipiamas į infiltracinį šulinį, kuriame žemė nesunkiai sugeria vandenį.
  3. Nuotekų siurblinė. Nesant galimybei sumontuoti pastaraisiais dviems būdams, už įrenginio yra sumontuojama techninio vandens siurblinė, jeigu nuotekos išvadas yra per giliai, siurblinė montuojama pries įrenginį. Uždaroje talpoje siurblys preverstiniu būtų iškelia vandenį ir nukreipia į pasirinktą vietą.

Tuomet parenkama vieta orapūtei pagal techninius įrenginio reikalavimus. Orapūtė dažniausiai statoma katilinėje arba garaže, galima statyti ir lauke, tačiau reikia pasirūpinti, jog orapūrės vamzdžio neužkimštų sniegas, purvas, taip pat tokiu atveju reikia pasirūpinti elektros pravedimu iki valymo įrenginio.

Valymo įrenginių montavimas turi būti atliekamas kokybiškai. Dažniausios klaidos kurias daro nepatyrę meistrai – netinkamai apipila valymo įrenginį (moliu, tuomet valymo įrenginys sukrypsta, o pavirtęs į šoną įrenginio perteklinis dumblas pradeda maišytis su švariu vandeniu, atsiranda blogas kvapas), taip pat nesilaiko tinkamo vamzdžių nuolydžio, jų nesustandina žvyru. Patikėkite montavimo darbus Viren specialistams – atvykę į vietą pakonsultuosime ir pritaikysime tinkamiausią montavimo sprendimą jūsų sklypui, taip pat pasirūpinsime valymo įrenginių priežiūra.

Eksploatacija

Kaip prižiūrėti nuotekų valymo įrenginį?

nuotekų valymo irengimai

Tinkamas valymo įrenginių montavimas ir priežiūra norint turėti ilgaamžią kanalizaciją yra būtina ir nuosekli.

Pagrindinė valymo įrenginių gedimo priežastis – netinkamos atliekos pilamos į kanalizacijos sistemą: popieriniai stambūs rankšluosčiai, ausų krapštukai, vatos tamponai ir t.t. Biologiškai neskaidžios atliekos gali užkimšti kanalizacijos vamzdžius, tuomet sutrinka areobinis oro srauto reaguliavimas, gali atsirasti blogas kvapas bei kitos problemos. Patariama naudoti buitinę chemiją kurios savo sudėtyje neturi chloro bei vandenilio peroksido, nepilti sode naudojamų chemikalų, taip pat dažų.

Dažnai manoma, jog į biologinį valymo įrenginį reikia pilti bakterijas, tai nėra tiesa – jos ten atsiranda savaime, procesas vyksta netrikdant mikoorganizmų veiklos. Laikui bėgant įrenginiuose pradeda kauptis bio dumblas, kurį reikia reguliariai išsiurbti. Paprastas būdas patikrinti ar reikalingas valymas – skaidriu indu pasemti aeracinėje kameroje esančio vandens/dumblo mišinio ir palikti 30min. Jei dumblas užima apie 60% tūrio, tuomet laikas dumblą iš įrenginio pašalinti.

Taip pat svarbu periodiškai patikrinti orapūtę, maždaug kas 3 mėnesius rekomenduojama išvalyti jos filtrus, taip pat karts nuo karto patikrinti, ar ji neskleidžia neįprasto garso, vibracijų, nekaista.

Didžiosios dalies valymo įrenginių priežiūra yra panaši, įsigijus tam tikro gamintojo sertifikuotą valymo įrenginį, kartu gausite aiškų vadovą kaip tinkamai jį eksplotuoti.

atsiliepimai

Klientai apie mus

“Nebrangiai ir greitai įrengė įrenginį nuotekoms valyti. Rekomenduoju, viską padarė kokybiškai, paaiškino kaip prižiūrėti.”

Arvydas K.

Didžioji Riešė, Vilnius

“Puikiai bendravo nuo pradžių iki galo. Paaiškino kokį įrenginį rinktis ir pakankamai greitai sumontavo. Neturėjau jokių problemų.”

Mykolas S.

Baltoji Vokė, Vilniaus raj.

Išsirinkite sau tinkamą įrenginį jau dabar!

Aiškus, paprastas valymo įrenginių montavimas ir pasirinkimas

Call Now Button